Alterna® 2-Parça, Boşaltılabilir Torba

Alterna® 2-Parça, Boşaltılabilir Torba

Duyulabilir ‘klik’ sesiyle güvenli ve cilt dostu spiral yapışkan

Alterna 2 parçalı ürün, benzersiz spiral yapışkanın, torbanın adaptöre güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olmanızı sağlayan duyulabilir ‘klik’ sesiyle bir araya getirildiği iki parçalı ve mekanik bağlantılı bir sistemdir.

Ürün Bilgileri ve Kaynaklar

 

Alterna [Yeni Nesil] 2 parçalı boşaltılabilir torba, ekstra güven veren mekanik bağlantılıdır.

  • Torba, mekanik bağlantı sistemi sayesinde güvenle adaptöre sabitlenir. Duyulabilir ‘klik’ sesi, torbanın adaptöre güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olunmasını sağlar.
  • Yerine sabitlenmeden önce torba, adaptörden çıkarılmasına gerek kalmadan, çevrilerek istenen konuma getirilebilir.
  • Torbanın spiral yapışkan adaptörden çıkarılabilmesi, torbanın yapışkan adaptöre oranla daha sık değiştirilebilmesine olanak tanır.

Alterna [Yeni Nesil] 2 parçalı boşaltılabilir ürün standart kullanımlı ve uzun süreli kullanımlı adaptör için, düz veya konveks seçeneklerle sunulur. Geniş ürün yelpazesi, önceden kesilmiş veya ayarlanabilir delik ebatları olan adaptörlerden ve çeşitli boylarda şeffaf veya opak renk torbalardan oluşmaktadır.

 

Güvenli ve cilt dostu, spiral yapışkan

Alterna spiral yapışkan, aşağıdakiler için spiral yapıda güvenli kullanım ve koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan malzemelerin kombinasyonudur:

  • Cildinize güvenli şekilde yapışır
  • Cildinizdeki nemin emilimini sağlar – cilt dostudur ve tahrişe karşı koruma sağlar

Alterna [Ekstra] yapışkan, yoğun çıktılara karşı ek koruma sağlar. Standart yapışkanların çok hızlı özelliğini yitirmesine yol açan daha yoğun stoma çıktısı olan ileostomi veya ürostomili bireyler için uygundur.

 

Rahat ve gizlenebilir torba

Alterna 2 parçalı boşaltılabilir ürün, rahatlık ve gizli kullanım sunmak üzere tasarlanmış özelliklere sahiptir:

  • Saklanabilen boşaltım bölümü – Çıkış kısmından çıktının boşaltılması ve temizlenmesi kolaydır. Klips gerektirmeden kolayca kapatılabilen entegre VELCRO® kapanma sistemi – ile bir araya getirilmiştir.
  • Etkili filtre – Entegre üç tabakalı filtre torbanın yukarı doğru şişmesi ve gereksiz çıkıntı yapması riskini ortadan kaldırır, ayrıca kokuyu nötralize eder.
  • Cilde temas eden yumuşak torba kumaşı – kuvvetli ve sıvı uzaklaştırma özelliğine sahiptir, banyo veya yüzme sonrasında kolayca kuruma sağlar.

Zor yönetilen stomalar için konveks özellik

Alterna [Yeni Nesil] 2 parçalı boşaltılabilir ürün, örneğin kızarmış, geri çekilmiş veya cilt kıvrımı içine yerleştirilmiş stomalar gibi zor yönetilen stomalarda yardımcı olunması amacıyla iki farklı derinlikte konveks seçenek sunar. Peristomal cilde basınç uygulayarak, stomanın çıkıntı yapmasına izin verir ve sızıntı riskini azaltır.

 

Konveks hafif:

Kızarmış veya hafif geri çekilmiş olan stomalar için karın bölgesine hafif ve hassas basınç uygulayarak ekstra güven sağlayan çözüm.

 

Konveks:

Geri çekilmiş stomalar ve derin cilt kıvrımları ile skarlar (yara izleri) için karın bölgesine orta ile yüksek basınç uygulayarak ekstra güven sağlayan çözüm.

Konveks özellik ile ilgili ayrıntılı bilgi için stoma bakımı hemşirenize danışın.

VELCRO®, Velcro BVBA’nın tescilli markasıdır. İzinsiz kullanılamaz.