Yara Bakımı Ürünleri

Biatain® Silikon

Biatain® Silikon hassas silikon yapışkanlı yumuşak, esnek ve emici bir köpük yara örtüsüdür. Biatain® Silikon ürününü yaygın olarak oluşan yaraların nemli yara tedavisi için kesin seçenek haline getirerek geniş çapta yaraların eksüdasyonunda kullanılabilir.

Biatain® Silicone Lite

Biatain® Silikon Lite hassas silikon yapışkanlı ince ve ultra esnek köpük yara örtüsüdür. İnce köpük yara örtüsü gereken çok çeşitli eksüdalı yaralarda kullanılabilir. Biatain® Silikon Lite üstün emilim ve artan hareketliliği birleştirir.

Biatain® Yapışkanlı

Biatain® Yapışkan, yara eksüdasını etkin bir şekilde emen ve tutan yumuşak ve şekli uyum gösteren bir poliüretan köpük yara örtüsüdür (1,2). Bu durum eksüdalı yaraların iyileşmesi için nemli bir ortam sağlar (7,8).

Biatain® Yapışkansız

Biatain® Non-Adhesive, bacak ülserleri, bası yaraları, enfekte olmayan diyabetik ayak ülserleri, ikinci derece yanıklar, donör bölgeleri, postoperatif yaralar ve cilt abrazyonları dahil olmak üzere çok çeşitli eksüdalı yaralar için kullanılabilir. Biatain® Non-Adhesive, kompresyon tedavisiyle kombinasyon halinde kullanılabilir.

Biatain® Silicone Ag

Biatain® Silikon Ag hassas, silikon yapışkanlı yumuşak, esnek ve emici antibakteriyel bir köpük yara örtüsüdür. Biatain® Silikon Ag yaranın içinde sürekli salınımı olan gümüş içermektedir. Enfeksiyon riski olan yaralar veya enfekte yaralarda kullanılabilir.

Biatain® Ag Yapışkan

Ekstra yapışkanlık gerektiren enfekte yaralar için üstün emilim. Üstün emilim için benzersiz 3 boyutlu köpük yapısı. Enfeksiyonu önlemek üzere tasarlanmıştır. Geniş antibakteriyel profilli gümüş kompleksiyle patentli. Kullanım süresinin tamamı boyunca sürekli antibakteriyel etki gösterir.

Biatain® Ag Non-Adhesive

Çok hassas ciltli enfekte yaralar için üstün emilim. Üstün emilim için benzersiz 3 boyutlu köpük yapısı. Enfeksiyonu önlemek üzere tasarlanmıştır. Geniş antibakteriyel profilli gümüş kompleksiyle patentli. Kullanım süresinin tamamı boyunca sürekli antibakteriyel etki gösterir.

Biatain® Ibu Non-Adhesive

Biatain® İbu Yapışkansız, çeşitli düşük ila yüksek derecede eksüdalı yaralar için endikedir. Bunlar arasında ikinci derece yanıklar, donör bölgeleri, postoperatif yaralar ve cilt sıyrıkları gibi akut yaralar ile birlikte bacak ülserleri, bası ülserleri ve enfekte olmayan diyabetik ayak ülserleri gibi kronik yaralar vardır. Biatain® İbu kompresyon tedavisiyle birlikte kullanıma uygundur.

Biatain® Super, Yapışkanlı

Biatain® Super – Yüksek derecede eksüdasyonlu yaralar için üstün emilim. Yüksek derecede eksüdasyonlu yaralar için uygundur (2). Daha hızlı iyileşme için nemli yara iyileşmesi ortamı (1-3). Hepsi bir arada kullanımı kolay pansuman (1).

Biatain® Aljinat,

Herhangi bir büyüklük, şekil ve derinlikte orta derece ile ağır eksüdalı yaralar için yüksek ölçüde emici bir aljinat yara örtüsüdür. Biatain® Aljinat, diğer aljinat ve hidrofiber yara örtülerine göre üstün emilime sahiptir

Biatain® Aljinat Ag,

Enfekte yaralarda kavite doldurma için önerilir Pansumanın tasarımı ve yapısal bütünlüğü herhangi bir büyüklük, şekil ve derinlikte yaraya uyması için pansumanı kesmenizi mümkün kılar. Geniş antimikrobiyal profile sahip bir gümüş kompleksi içeren patentli pansuman

Comfeel® Plus Ülser

Garantili koruma. Daha Hızlı İyileşme. Nemli yara iyileşmesi için hidrokolloid pansumanlar. Comfeel® Plus, nemli yara iyileşmesi faydaları sağlar ve yaralara ve risk altındaki cilde koruma sunar.

Comfeel® Plus Şeffaf

Comfeel® Plus Transparent Garantili koruma. Daha Hızlı İyileşme. Nemli yara iyileşmesi için ince, esnek ve şeffaf hidrokolloid pansumanlar. Kullanıcı dostu bir tasarımla koruma sunar ve yara izlemesi sağlar. Vücudun her kısmına pansuman yapmak üzere çok çeşitli boyutlar.

Physiotulle Ag

Gümüşlü, yara enfeksiyonunu önlemek ve kontrol etmek üzere tasarlanmış, yaraya tutunmayan, hidrokolloid bazlı bir temas tabakasıdır. Physiotulle® Ag, kurumaz veya yara yatağına tutunmaz ve böylece atravmatik çıkarmayı mümkün kılar. Physiotulle® Ag, çok çeşitli emici sekonder pansumanlarla kombinasyon halinde kullanılabilir.

Purilon® Jel

Purilon® herhangi bir katkı maddesi olmadan doğal bileşenlerden oluşan yumuşak bir hidrojeldir. Nekrotik dokunun etkin ve yumuşak debridmanını gerektiren yaralar için kullanılır ve böylece daha hızlı yara iyileşmesinin yolunu açar.

Atrac-Tain®

Atrac-Tain® – Diyabetik ayaklar için nemlendirici krem. Diyabetik ayaklarda geliştirilmiş ve incelenmiştir. Şiddetli ölçüde kurumuş, çatlamış, nasırlı cildin pul pul dökülmesini ve yumuşamasını sağlar. Diyabetik ayak ülserlerinin önlenmesinde etkilidir. %10 Üre ve %4 Laktik Asit (AHA) içerir. Koruyucu madde, boya veya parfüm içermez.

Comfeel® Koruyucu Krem

Comfeel® Koruyucu Krem Barrier Cream, çevre cilt dokusundan gelen yara eksüdası nedeniyle kuruyan veya tahriş olmuş cilt için ideal tedavidir. Krem yüksek düzeyde sıvı uzaklaştırma özelliğe sahiptir. Cildi yumuşatır ve cildin doğru pH değerinin korunmasını sağlayan bir pH tamponu içerir ve böylece cilt hasarını önler.