Biatain® Super, Yapışkanlı

Biatain® Super, Yapışkanlı

Biatain® Super – Yüksek derecede eksüdasyonlu yaralar için üstün emilim. Yüksek derecede eksüdasyonlu yaralar için uygundur (2). Daha hızlı iyileşme için nemli yara iyileşmesi ortamı (1-3). Hepsi bir arada kullanımı kolay pansuman (1).

Ürün Tanımı

Yüksek derecede eksüdasyonlu yaralar için uygundur

Eksüdanın hızla emilmesi, dağıtılması ve tutulması yüksek derecede eksüdasyonlu yaralarda bile minimum maserasyon ve sızıntı riskiyle emilim kapasitesinin tam olarak kullanımını mümkün kılar.

Daha hızlı iyileşme için nemli yara iyileşmesi ortamı

Hidrokapiller ped, eksüdayı hızla dikey olarak emer ve yatay olarak dağıtır. Daha hızlı iyileşme için nemli yara iyileşmesi ortamını sürdüren, yaraya yapışmayan bir yara temas tabakası.

Hepsi bir arada kullanımı kolay pansuman

Diğer yüksek ölçüde emici pansumanlarla karşılaştırıldığında Biatain® Super ek yara temas tabakalarına gerek olmadan maliyet açısından etkin bir çözümdür (4).

Etki mekanizması

Süper emici partiküller yüksek miktarda eksüda emer ve tutar. Lifler emilimi maksimuma çıkartmak üzere eksüdayı ped içinde dağıtır. Yüksek bir nem buhar geçirme oranı, üstün eksüda yönetimi özelliklerine katkıda bulunur.

Bileşim

Biatain® Super, yarı geçirgen ve su ve bakteri geçirmez bir üst filmle süper emici bir hidrokapiller ped, yapışma için bir hidrokolloid bileşen ve yaraya yapışmayan bir yara temas tabakasından oluşur. Hem yapışkanlı ve yapışkansız modelleri vardır.

Kullanım

Biatain® Super; bacak ülserleri, bası yaraları, diyabetik ayak ülserleri, ikinci derece yanıklar, cerrahi yaralar ve cilt abrazyonları da dahil olmak üzere çok çeşitli eksüdasyonlu yaraların tedavisinde kullanılabilir. Biatain® Super, kompresyon tedavisi altında kullanıma uygundur.

 

REFERANSLAR

  1. Morris L. Descriptive evaluation of Alione Hydrocapillary dressing. British Journal of Nursing 2003: 12(10): 630-35.
  2. Norkus A et al. Use of a Hydrocapillary dressing in the management of highly exuding ulcers: a comparative study. Journal of Wound Care 2005: 14(9):429-32.
  3. Karlsmark T et al. Hydrocapillary dressings to manage exudate in venous leg ulcers. British Journal of Nursing 2004: 13(6): S29-S35.
  4. Grothier L. Cost effectiveness and improved patient outcomes using a super-absorbent dressing. Journal of Community Nursing 2013: 27(3):21-24.

Biatain® Aljinat

Biatain® Aljinat – dökülen yaralar ve kavite doldurma için üstün emilim. Kavite doldurma için önerilir (3). Yüksek yara örtüsü bütünlüğü (1,2). Minimuma indirilmiş sızıntı ve maserasyon riski.  Belgelendirilmiş hemostatik etki (4,5).

Biatain® Aljinat