Purilon® Jel

Purilon® Jel

Purilon® Jel – etkin ve yumuşak debridmanla daha hızlı yara iyileşmesi. Nemlendirici ve emici özelliklerin eşleşmesi (1). Uygulaması ve çıkarması kolay. Minimuma indirilmiş sızıntı ve maserasyon riski.

Purilon® Jel

 

Purilon® herhangi bir katkı maddesi olmadan doğal bileşenlerden oluşan yumuşak bir hidrojeldir. Nekrotik dokunun etkin ve yumuşak debridmanını gerektiren yaralar için kullanılır ve böylece daha hızlı yara iyileşmesinin yolunu açar.

Ürün Tanımı

Nemlendirici ve emici özelliklerin eşleşmesi

Nemlendirici ve emici özelliklerin (1) eşleşmesi doğal otolitik debridmanı ve nemli yara iyileşmesini destekler (2).

Uygulaması kolay

Aplikatör sadece tek el kullanımıyla kontrollü, kolay ve aseptik bir uygulama sağlar. Jel, durulamayla çıkarılabilir.

Minimuma indirilmiş sızıntı ve maserasyon

Jelin visköz yapısı yerinde kalmasını sağlar; kalıntı ve eksüdalar emildikten sonra bile, jel koheziv durumda kalıp sızıntı ve maserasyona karşı koyar.

Etki mekanizması

Purilon® jel, nekrotik dokuyu nemlendirir ve fazla eksüda, kabuk ve kalıntıyı yaradan emer.

Bileşim

Purilon® jel, saflaştırılmış su, sodyum karboksimetilselüloz ve kalsiyum aljinattan oluşur. Purilon® çok yumuşak bir üründür çünkü jel herhangi bir katkı maddesi olmadan doğal bileşenlerden oluşur.

Kullanım

Purilon® jel, kuru ve dökülen nekrotik yaralar ve ayrıca bacak ülserleri, bası yaraları, enfekte olmayan diyabetik ayak ülserleri gibi nekrotik ve granülasyon dokusu karışımı olan yaralarda endikedir ve 1.ve 2.derece yanıklarda kullanılabilir. Jel nemli bir iyileşme ortamı sağlamak üzere iyileşme süreci boyunca kullanılabilir. Purilon jel ikincil bir pansumanla birlikte kullanılmalıdır.

 

REFERANSLAR

  1. Thomas S et al. www.dressings.org/TechnicalPublications/PDF/Coloplast-Dressings-Testing-2003-2004.
  2. Gottrup F et al. Cost effectiveness of hydrogel treatment in diabetic foot ulcers. EWMA 2002.