Comfeel® Plus Şeffaf

Comfeel® Plus Şeffaf

Comfeel® Plus Transparent Garantili koruma. Daha Hızlı İyileşme.* Nemli yara iyileşmesi için ince, esnek ve şeffaf hidrokolloid pansumanlar. Kullanıcı dostu bir tasarımla koruma sunar ve yara izlemesi sağlar. Vücudun her kısmına pansuman yapmak üzere çok çeşitli boyutlar. *Geleneksel yara iyileşmesine kıyasla

Comfeel® Plus Şeffaf

 

Comfeel® Plus Transparent

Garantili koruma. Daha Hızlı İyileşme.*

Nemli yara iyileşmesi için hidrokolloid pansumanlar. Comfeel Plus Transparent nemli yara iyileşmesi faydaları sağlar ve yaralara ve risk altındaki cilde koruma sunar.

*Geleneksel yara iyileşmesine kıyasla

Ürün Tanımı

Kullanım

Comfeel Plus Transparent hidrokolloid pansumanlar eksüdasyonsuz ila düşük derecede eksüdasyonlu çok çeşitli yaralar için endikedir. Pansumanlar bacak ülserleri ve bası yaraları gibi kronik yaralar ve yüzeysel yanıklar, yüzeysel kısmi kalınlıkta yanıklar, donör bölgeleri, postoperatif yaralar ve cilt abrazyonları gibi akut yaralar için endikedir. Spesifik yara özelliklerine bağlı olarak pansuman 7 güne kadar kalabilir. Comfeel Plus Transparent birincil pansuman olarak kullanılabileceği gibi ikincil olarak da kullanılabilir.

Garantili koruma

Comfeel Plus Transparent hidrokolloid pansumanları, bir nemli yara iyileşmesi ortamı sağlar ve yarayı yara iyileşmesinin son aşamalarında korumaya yardım eder. Üstteki film, yarayı dış faktörlere karşı korumaya yardım etmek için su ve bakteri geçirmezdir ve sürtünmeyi azaltmaya yardım etmek için de pürüzsüzdür. Yarı geçirgen üst film, nemin buharlaşmasına izin verirken, bir nemli iyileşme ortamını da muhafaza eder.

Yara izleme

Comfeel Plus Transparent hidrokolloid pansumanları yara izleme ve pansuman değişim göstergesi için bir haritalama ızgarasına sahiptir. Şeffaflık, pansumanı değiştirmeden yarayı incelemenizi mümkün kılar. Daha hızlı iyileşme için daha az pansuman değişimi ve daha az yara müdahalesi.

Kullanıcı dostu tasarım

Comfeel Plus Transparent hidrokolloid pansumanlarında aseptik ve kontrollü uygulama yapılmasını sağlayan bir 3 parçalı dokunmasız uygulama sistemi vardır. Turkuaz renkli dokunma noktaları uygulama işlemine kılavuzluk eder. Ambalaj, kolay ürün seçimi sağlamak için pansumanların gerçek boyuttaki fotoğraflarıyla tasarlanmıştır ve torbalar optimal kılavuzluk için kullanım şekli resimleri içermektedir.

Etki mekanizması

Pansuman yara eksüdasına temas ettiğinde eksüdayı emen ama yara yatağına yapışmayan viskoz bir jel oluşturur (1). Fazlalık nem yarı geçirgen üst filmden buharlaşır.

Ürün bileşimi

Comfeel Plus Transparent Şeffaf bir sentetik, elastik ve yapışkan kitle içinde yer alan nem emen sodyum karboksimetilselüloz (KMS) partiküllerinden oluşur. Üst film yarı geçirgen bir poliüretan filmdir.

Comfeel Plus Transparent pektin olmadan, lateks veya kolofoni gibi bilinen alerjenler veya jelatin gibi hayvansal türevler olmadan formüle edilmiştir.

REFERANSLAR:

  1. Thomas et. al. www.dressings.org/TechnicalPublications/PDF/Coloplast-Dressings-Testing-2003-2004

Physiotulle® Ag

Physiotulle® Ag – daha hızlı yara iyileşmesi için antibakteriyel yara temas tabakası. Gümüşlü, hidrokolloid bazlı, yaraya tutunmayan bir temas tabakasıdır. Uygulaması ve kullanımı kolaydır. Rahatlık ve koruma. Uzun süreli ve kontrollü gümüş salınımı. Daha hızlı yara iyileşmesini destekler (1,3).

Physiotulle® Ag