Biatain® Aljinat Ag,

Biatain® Aljinat Ag,

Herhangi bir büyüklük, şekil ve derinlikte orta derece ila ağır eksüdasyonlu enfekte yaralar için yüksek ölçüde emici bir gümüş aljinat pansumandır.

Ürün Tanımı

Enfekte yaralarda kavite doldurma için önerilir

Pansumanın tasarımı ve yapısal bütünlüğü herhangi bir büyüklük, şekil ve derinlikte yaraya uyması için pansumanı kesmenizi mümkün kılar.

Geniş antimikrobiyal profile sahip bir gümüş kompleksi içeren patentli pansuman

Biatain® Aljinat Ag, tüm kullanma süresi (7 güne kadar) boyunca sürekli bir antibakteriyel etki sağlar (2).

Yüksek pansuman bütünlüğü

Yüksek pansuman bütünlüğü minimum ağrı ve travmayla tek parça olarak çıkarmayı mümkün kılar (1).

Minimuma indirilmiş sızıntı ve maserasyon riski

Biatain® Aljinat Ag emilimi (1) ve jel içinde eksüdayı kilitleyen jel oluşumu yara çevresindeki ciltte maserasyona neden olabilecek sızıntıyı önler.

Belgelendirilmiş hemostatik etki

Hidrofiber pansumanların aksine Biatain® Aljinat Ag ürününün belgelenmiş bir hemostatik etkisi yani küçük kanamalarda kan akışını durdurma özelliği vardır (4,5).

Etki mekanizması

Yara eksüdasına temas ettiğinde Biatain® Aljinat Ag enfeksiyon kontrolü için şekli yara yatağına yakından uyum gösteren yumuşak, koheziv bir jele dönüşür. Gümüş kompleksi, yara eksüdası varlığında iyonlar salar.

Ürün bileşimi

Biatain® Aljinat Ag, aljinat, karboksimetilselüloz (KMS) ve bir iyonik gümüş kompleksinden oluşan bir aljinat pansumandır.

Kullanım

Biatain® Aljinat Ag, orta derece ila ağır eksüdasyonlu olan kısmi ila tam kalınlıkta tüm yaralarda kullanılabilir. Biatain® Aljinat Ag, enfeksiyon riski olan yaralar veya enfekte yaralarda kullanılabilir. Biatain® Aljinat Ag, kompresyon bandajları altında kullanılabilir. Biatain® Aljinat Ag, kuru veya hafif eksüdasyonlu yaralarda veya ağır kanamayı kontrol etmek için kullanılmamalıdır. Biatain® Aljinat Ag, bacak ülserleri, bası yaraları, diyabetik ayak ülserleri, donör bölgeleri, travmatik yaralar ve ikinci derece yanıklar için endikedir.

 

REFERANSLAR

  1. Thomas S et al. www.dressings.org/TechnicalPublications/PDF/Coloplast-Dressings-Testing-2003-2004.pdf
  2. Data on file (Independent laboratory testing performed by Wickham Laboratories).
  3. http://www.worldwidewounds.com/1998/june/Alginates-FAQ/alginates-questions.html
  4. Segal HC et al. The effects of alginate and non-alginate wound dressings on blood coagolation and platelet activation. Journal of Biomaterials Applications 1998;249-57.
  5. Elalamy I and Robert F. Etude in vitro des effets proactivateurs plaquettaires de deux pansements: Alginate pur (Algostéril) et Alginate-CMC (SeaSorb Soft), etude sur plasma riche en plaquettes. CPC France 2007.

Comfeel® Plus Ülser

Comfeel® Plus Garantili koruma. Daha Hızlı İyileşme.*Nemli yara iyileşmesi için hidrokolloid pansumanlar.Kullanıcı dostu bir tasarımla koruma sunar ve yara izlemesi sağlar.Vücudun her kısmına pansuman yapmak üzere çok çeşitli boyutlar. *Geleneksel yara iyileşmesine kıyasla