Alterna® 2-Parça Ürostomi Torbası

Alterna® 2-Parça Ürostomi Torbası

Duyulabilir ‘klik’ sesiyle güvenli ve cilt dostu spiral yapışkan

Alterna 2 parçalı ürün, benzersiz spiral yapışkanın, torbanın adaptöre güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olmanızı sağlayan duyulabilir ‘klik’ sesiyle bir araya getirildiği iki parçalı ve mekanik bağlantılı bir sistemdir.

Ürün Bilgileri ve Kaynaklar

 

Alterna (Geliştirilmiş) 2 parçalı ürostomi torbası, ekstra güvence sunan, mekanik bağlantılı bir sistemdir

  • Torba, mekanik bağlantı sistemi sayesinde güvenle adaptöre sabitlenir. Duyulabilir ‘klik’ sesi, torbanın adaptöre güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olunmasını sağlar.
  • Yerine sabitlenmeden önce torba, adaptörden çıkarılmasına gerek kalmadan, çevrilerek istenen konuma getirilebilir.
  • Torbanın spiral yapışkan adaptörden çıkarılabilmesi, torbanın yapışkan adaptöre oranla daha sık değiştirilebilmesine olanak tanır.

Alterna (Geliştirilmiş) 2 parçalı ürostomi ürünü, standart kullanıma ve uzun süreli kullanıma yönelik düz veya konveks adaptörlerle kullanılır. Geniş ürün yelpazesi, önceden kesilmiş veya kesilebilir açıklıkları olan adaptörlerden ve beyaz renkte astarla kullanıma sunulan torbadan oluşmaktadır.

 

Güvenli ve cilt dostu spiral yapışkan

Alterna spiral yapışkan, aşağıdakiler için spiral yapıda güvenli kullanım ve koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan malzemelerin kombinasyonudur:

  • Cildinize güvenli şekilde yapışır
  • Cildinizdeki nemin emilimini sağlar, cilt dostudur ve tahrişe karşı koruma sağlar

Alterna [Ekstra] yapışkan, yoğun çıktılara karşı ek koruma sağlar. Daha yoğun stoma çıktısı olan ileostomi veya ürostomili bireyler için uygundur.

 

Rahat ve gizlenebilir torba

Alterna 2 parçalı ürostomi torbası, rahatlık ve gizlenebilirlik sunmak üzere tasarlanmış özelliklere sahiptir:

  • Tek yönlü valf – idrarın stomaya geri dönmesini önler, idrar yolu enfeksiyonu riskini azaltır.
  • Gizlenebilir tıpa- kullanımı kolaydır ve kullanımda olmadığı zaman saklanabilir. Böylece, bacağınıza sürtünmesi engellenir ve daha fazla rahatlık ve gizlilik sağlanır.
  • Çoklu bölmeler- torba, idrarı torba içerisinde eşit olarak ayıran haznelere bölünmüştür. Böylece, torba düz ve gizli bir görünüm kazanır ve şarıltı seslerinin azalması sağlanır.

Zor yönetilen stomalar için konveks özellik

Alterna (Geliştirilmiş) 2 parçalı ürostomi ürünü, düz, içeride veya cilt kıvrımı içine yerleşmiş stomalar gibi zor yönetilen stomalarda yardımcı olunması amacıyla konveks adaptörlerle kullanıma sunulur. Peristomal cilde basınç uygulayarak, stomanın çıkıntı yapmasına izin verir ve sızıntı riskini azaltır.

Konveks:

Geri çekilmiş stomalar ve derin cilt kıvrımları ile yara izleri için karın bölgesine orta ile yüksek basınç uygulayarak ekstra güven sağlayan çözüm.

Konveks özellik ile ilgili ayrıntılı bilgi için stoma bakımı hemşirenize danışın.