Alterna® 2-Parça Kapalı Torba

Alterna® 2-Parça Kapalı Torba

Duyulabilir ‘klik’ sesiyle güvenli ve cilt dostu spiral yapışkan

Alterna 2 parçalı ürün, benzersiz spiral yapışkanın, torbanın adaptöre güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olmanızı sağlayan duyulabilir ‘klik’ sesiyle bir araya getirildiği iki parçalı ve mekanik bağlantılı bir sistemdir.

Ürün Bilgileri ve Kaynaklar

 

Alterna [Yeni Nesil] 2 parçalı kapalı torba, ekstra güven veren mekanik bağlantılı bir sistemdir.

  • Torba, mekanik bağlantı sistemi sayesinde güvenle adaptöre sabitlenir. Duyulabilir ‘klik’ sesi, torbanın adaptöre güvenli bir şekilde kilitlendiğinden emin olunmasını sağlar.
  • Yerine sabitlenmeden önce torba, adaptörden çıkarılmasına gerek kalmadan, çevrilerek istenen konuma getirilebilir.
  • Torbanın spiral yapışkan adaptörden çıkarılabilmesi, torbanın yapışkan adaptöre oranla daha sık değiştirilebilmesine olanak tanır.

Alterna [Yeni Nesil] 2 parçalı kapalı ürün standart kullanımlı adaptör için düz veya konveks seçeneklerle sunulur. Geniş ürün yelpazesi, önceden kesilmiş veya ayarlanabilir delik ebatları olan adaptörlerden ve çeşitli boylarda şeffaf veya opak renk torbalardan oluşmaktadır.

 

Güvenli ve cilt dostu, spiral yapışkan

Alterna spiral yapışkan, aşağıdakiler için spiral yapıda güvenli kullanım ve koruma sağlamak üzere tasarlanmış olan malzemelerin kombinasyonudur:

  • Cildinize güvenli şekilde yapışır
  • Cildinizdeki nemin emilimini sağlar – cilt dostudur ve tahrişe karşı koruma sağlar

Rahat ve gizlenebilir torba

Alterna 2 parçalı kapalı ürün, rahatlık ve gizli kullanım sunmak üzere tasarlanmış özelliklere sahiptir:

  • Etkili filtre – Entegre üç tabakalı filtre torbanın yukarı doğru şişmesi ve gereksiz çıkıntı yapması riskini ortadan kaldırır, ayrıca kokuyu nötralize eder.
  • Cilde temas eden yumuşak torba kumaşı – kuvvetli ve sıvı uzaklaştırma özelliğine sahiptir, banyo veya yüzme sonrasında kolayca kuruma sağlar.´
  • Vücut dostu ergonomik yapı – torbanın şekli anatomiktir, gizli ve rahat şekilde kullanılmasını sağlar.

Zor yönetilen stomalar için konveks özellik

Alterna [Yeni Nesil] 2 parçalı kapalı ürün, örneğin kızarmış, geri çekilmiş veya bir cilt kıvrımı içine yerleştirilmiş stomalar gibi zor yönetilen stomalarda yardımcı olunması amacıyla iki farklı derinlikte konveks seçenek sunar. Peristomal cilde basınç uygulayarak, stomanın çıkıntı yapmasına izin verir ve sızıntı riskini azaltır.

 

Konveks hafif:

Kızarmış veya hafif geri çekilmiş olan stomalar için karın bölgesine hafif ve hassas basınç uygulayarak ekstra güven sağlayan çözüm.

 

Konveks:

Geri çekilmiş stomalar ve derin cilt kıvrımları ile skarlar (yara izleri) için karın bölgesine orta ile yüksek basınç uygulayarak ekstra güven sağlayan çözüm.

Konveks özellik ile ilgili ayrıntılı bilgi için stoma bakımı hemşirenize danışın.