Atrac-tain®

Atrac-tain®

Atrac-Tain® – Diyabetik ayaklar için nemlendirici krem. Diyabetik ayaklarda geliştirilmiş ve incelenmiştir. Şiddetli ölçüde kurumuş, çatlamış, nasırlı cildin pul pul dökülmesini ve yumuşamasını sağlar. Diyabetik ayak ülserlerinin önlenmesinde etkilidir. %10 Üre ve %4 Laktik Asit (AHA) içerir. Koruyucu madde, boya veya parfüm içermez.

Atrac-tain®

 

Atrac-Tain®

Diyabetik ayaklar için nemlendirici krem.

Ürün Tanımı

Atrac-Tain®

Diyabetik ayaklar için nemlendirici krem

 

Kuru cilt – önemli bir sorundur

Neredeyse tüm diyabetli (tip 1 ve tip 2) hastalarda bir çeşit cilt sorunu vardır. En yaygın sorun cilt kuruluğu olarak da bilinen kserozdur.

Küçük damarlardaki kan akışının bozulması cilt atrofisi, saç/kıl kaybı, ayak parmaklarında soğuma, tırnak distrofileri ve tüm derecelerde cilt kuruluğu gibi sorunlara yol açar. Diyabetin geç dönemde görülen yaygın komplikasyonlarından biri olan otonom nöropati, ter üretiminin bozulması, periferik eritem, ödem, atrofi ve hatta cilt kuruluğunun şiddetlenmesi gibi sonuçlar doğurur. Cilt kuruluğu tedavi edilmediği takdirde ülserasyon riski olan fissürler gelişmesine neden olabilir. Ayrıca, ayak basınç artışı ve sürtünmeye maruz kaldığında, ayak ülseri gelişme riski artar.

 

Diyabetik ülserasyonun önlenmesi

Ülserler yalnızca hasta açısından önemli ölçüde rahatsızlık ve sorunlara yol açmakla kalmayıp aynı zamanda en önemli sonuç olarak ampütasyona yol açabileceğinden, bunların önlenmesi önem taşır.

Nasırlar ve fissürler arttığında ülserasyon ortaya çıkar. Diyabetik ayağın ihtiyaçlarına göre formüle edilmiş nemlendirici bir kremin düzenli olarak kullanılması bu durumu önleyebilir. Bu nedenle Atrac-Tain ayak bakımı için önemli bir destekleyici üründür, çünkü cildin intakt kalmasına yardımcı olur ve aynı zamanda fissürler ile cilt travmasını da önler.

 

Diyabetik ayaklarda geliştirilmiş ve incelenmiştir

Atrac-Tain diyabetik hastalar için geliştirilmiş ve diyabetik ayak komplikasyonlarının önlenmesinde ve tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmıştır. Kremin kullanımının güvenli ve etkili olduğu bu şekilde kanıtlanmıştır.

Çalışmalar Atrac-Tain’in etkililiğini kanıtlamıştır.

 

Cildi besler ve nemlendirir

Atrac-Tain %10 Üre ve %4 Laktik Asit (Alfa Hidroksi Asit, AHA) içerir. Bunların ikisi de cildin doğal nemlendiricileridir. Üre, stratum korneumun dış tabakalarına nüfuz eden bir nemlendiricidir ve burada sıvılara bağlanır. Laktik Asit epidermis tabakasının pul pul dökülmesini uyarır. Pullanarak dökülme cildin yeniden büyümesini sağlayarak cilde yeni ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Üre ve Laktik Asit stratum korneum tabakasının sıvı içeriğini arttırır. Bu iki nemlendirici, birlikte cildin nemini ve esnekliğini içeriden korur ve gözeneklerin kapanmasına neden olmaz.

Atrac-Tain koruyucu madde, boya veya parfüm içermez, hassas diyabetik ciltte alerjik reaksiyon riskini en aza indirger.

 

Kullanım şekli

Tedavinin başlangıcında krem cilde günde 2-3 kez ince bir tabaka halinde masaj yapılarak sürülür. Cilt iyileştikten sonra günde bir kez uygulama cildin esnek ve kuvvetli kalmasını sağlar. Ayak parmaklarının arası için kullanılmamalıdır.

Kremin kullanımı kolaydır ve cildi yağlandırmaz.

 

Bileşim

Su, Üre (Karbamid), İzopropil Palmitat, Oktil Palmitat, Gliseril Stearat, Laktik Asit, Stearil Alkol, Sorbitol, Amonyum Laktat, Sterarik Asit, Ceteareth-25 ve Ceteareth-6.