Biatain® Silicone Lite

Biatain® Silicone Lite

Biatain® Silikon Lite hassas silikon yapışkanlı ince ve ultra esnek köpük yara örtüsüdür. İnce köpük yara örtüsü gereken çok çeşitli eksüdalı yaralarda kullanılabilir. Biatain® Silikon Lite üstün emilim ve artan hareketliliği birleştirir.

Ürün Tanımı

Benzersiz 3 boyutlu köpük sayesinde üstün emilim                            

Eksüda ile temas durumunda, Biatain® Silikon Lite ürününün 3 boyutlu köpük yapısı üstün emilim için – kompresyon altında bile (2) – yara yatağına tam uyum gösterir. Benzersiz 3 boyutlu köpük yapısı eksüdayı dikey olarak emip sıvıyı kendi yapısı dahilinde kilitler ve buna rağmen yarayı nemli bırakarak optimum yara iyileşmesi koşulları sağlar. Biatain® Silikon sıvıyı hapsetme özelliği ile sızıntı ve maserasyon riskini en aza indirerek eksüda kontrolünü sağlar.

Hassas ve güvenli uyum

Silikon yapışkanlı katman, çıkarırken ağrıyı en aza indirmeye çalışırken yara örtüsünü yerinde tutmak için güvenli tutunma sağlar (1,3).

Aseptik kullanım

Biatain® Silikon Lite ürününde kolay ve aseptik uygulama için 3 parçalı dokunmasız bölüm vardır.

Artan hareketlilik 

Yumuşak ve ultra esnek Biatain® Silikon Lite tasarımı yaraya ve vücuda tam uyum sağlar. Cilt düzeyindeki ince köpük ped ürünün kullanımını rahat hale getirir ve hareketli olan kullanıcılar için uygundur.

Ürün bileşimi 

Biatain® Silikon Lite yarı geçirgen ve bakteri, su geçirmez bir üst film ve yumuşak bir silikon yapışkanlı katman içeren ince, ultra esnek ve emici bir poliüretan köpük yara örtüsüdür.

Kullanım

Biatain® Silikon Lite, bacak ülserleri, bası ülserleri, enfekte olmayan diyabetik ayak ülserleri, donör bölgeleri, postoperatif yaralar ve travmatik yaralar (örn., cilt sıyrıkları, cilt yırtılmaları, kesikleri) gibi eksüdasız ila az eksüdalı çeşitli kronik ve akut yaralar için kullanılabilir. Kompresyon tedavisi ile birlikte kullanılabilir ve 7 güne kadar yara üzerinde durabilir.

 

REFERANSLAR

  1. Stadelman M et al. Product Evaluation: New Silicone Foam Dressing for the Management of Exuding Wounds. Sunulduğu yer: Clinical Symposium on Advances in Skin & Wound Care (US) 2015.
  2. Andersen MB. Comparison of 24 hours fluid handling and absorption under pressure between three ‘Lite’ wound dressings with silicone adhesive. EWMA 2016 (Özet no. 507)
  3. Chadwick P et al. Biatain® Silicone dressings: A case series evaluation. Wounds International 2014;5(1).

Biatain® Yapışkanlı